קטלוג צמחים - משתלת מלצר- מהדורה חדשה 2017


בימים אלה יצאה לאור המהדורה החדשה של קטלוג הצמחים ,

בהוצאת משתלת מלצר בכפר ידידיה.


מסתבר שלמרות הופעתם של הסמארטפונים החכמים בעולמנו, עולם שבו ניתן להשיג את כל המידע ולקבל תשובה לכל שאלה באמצעות לחיצה על כפתור קטן , אנשים עדיין אוהבים את המגע של הנייר, את הפשטות של החומר והקריאה ואת ההליכה עם הלקוחות בגינתם עם הספר ובחירת הצמחים השונים תוך כדי תנועה.

מלצר-קטלוג חדש ומעודכן

תהליך בחירת הצמחים פשוט וקל


הקטלוג מזרז את התהליך בכך שניתן פשוט לדלג בין קבוצות הצמחים השונות אשר מחולקות בספר בצורה ברורה, עם צבעים לכל קבוצה. כך, תהליך בחירת הצמחים יותר מהיר מאשר הבדיקה באינטרנט.
בנוסף, הפרט הכי משמעותי - הן טבלאות הצמחים אשר נמצאות בסוף הספר ומחלקות את הצמחים למאפיינים השונים כגון: הר גבוה, קרבה לחוף ים, צמחים לצל מלא או חלקי, צמחי בר, גינה ים תיכונית או ארץ ישראלית, גדר חיה, גינה חסכנית במים, צמחים שמושכים ציפורים .
גלי מספרת "התגובות הרבות, הצמחים החדשים שמופיעים בארצנו, בעזרתה של סימה קגן ,מהמחלקה לפרחים בית דגן ,כל אלה גרמו לי בשנת 2017, שלוש שנים לפני גיל הפנסיה , לכתוב עוד קטלוג והפעם כבר לא רק בשביל עצמי אלא גם בשביל הדור הממשיך.
עבור כל הגננים הצעירים ,עבור רכזי הנוי במושבים ובקיבוצים ,לכל הסטודנטים לאדריכלות הנוף ,שבזמן כלשהו יהפכו להיות גננים או אדריכלי נוף, למשתלות שיוכלו לדבר איתי ועם ילדי בשפה משותפת ומעודכנת וגם עם לקוחותיי. כי חשוב שהאדם המבקש מרווה לצורך העניין, יידע בדיוק איזו מרווה הוא מזמין.

מה התחדש מהמהדורה הקודמת ?

הקטלוג החדש מכיל 416 עמודים (386 בקודם) עם תמונות ומידע מפורט על כ-950 צמחי נוי מקבוצות שונות שגדלים במשתלת מלצר, עם מידע אמין ומקצועי שנרכש בעזרת המומחים הבוטניים בישראל, גננים, משתלות, בעלי גינות וחובבי צמחים אשר תיקנו, שיתפו והוסיפו מידע למידע הקיים ושיפרו אותו.

מלצר- מתנה לחג

בקטלוג נוספו כ-120 צמחים חדשים אשר לא היו בקטלוג הקודם וירדו צמחים שהתגלו כפחות מוצלחים ועמידים וגם צמחים ש"יצאו מהאופנה".
הורחבו דרכי הטיפול לצמחים כמו גיזומים, קיטומים ועוד. הוחלפו תמונות רבות ורעננות אשר מייצגות את מופע הצמח בגינה ולא רק את תקריב הפרחים.
עודכנו שמות הזנים ונעשה סדר במשפחות הצמחים השונות שהוחלפו בשנים האחרונות.
את הקטלוג החדש ניתן להשיג בכריכה קשה לנוחיותו של המשתמש הביתי, ובכריכת ספירלה לאנשי המקצוע בשטח.
גם קטלוג זה לא היה יכול להיכתב ללא נורית חרמון ואסתר כץ שהיו חלק בלתי נפרד מקטלוג זה ומקודמיו.
הקטלוג שימושי ביותר לאדריכלי נוף, מתכנני גינות, גננים, קבלני גינון, עיריות ורשויות, קיבוצים ומושבים, לקוחות פרטיים וחובבי צמחים.
אנו מקווים שתיהנו ממנו מאד, תלמדו, ותפיקו ממנו את המיטב.

למידע נוסף ניתן ורכישה ניתן להיכנס לאתר המשתלה http://www.meltser.co.il/catalog.php

או להתקשר ל-098344382.