שדה התעופה צ'אנגי בסינגפור נבחר בשנה האחרונה בפעם השישית ברציפות לנמל התעופה הטוב ביותר בעולם, על ידי אתר התעופה Skytrax.
בחודש אפריל השנה ניפתח בו מתחם מרהיב שתכנן האדריכל הישראלי אמריקאי משה ספדיה ובו מפל המים המלאכותי הגבוה בעולם, יער טרופי, גשרים תלויים, רשתות קפיצה חווייתיות, מגלשות ועוד..

זווית נוספת של מפל המים. תמונה מתוך ויקיפדיה: HSBC Rain Vortex, Jewel at Singapore Changi Airport (S
משה ספדיה תכנן במהלך חייו פרויקטים ידועים רבים בעולם (כמו גם חלק מטרמינל 3 בנמל התעופה בן-גוריון, את קבר לאה ויצחק רבין, את מוזיאון יד ושם ואת כיכר צה"ל בירושלים ועוד).
ספדייה ניצח על מלאכת תכנון המתחם הענק מרינה סנדס ביי (Marina Bay Sands) בסינגפור, שהפך לאייקון בולט בנוף המקומי.

מרינה סנדנס ביי, תמונה מויקיפדיה: View of MBS from the gardens (8026531707).jpg
המבנה החדש, דמוי הכיפה, יאכלס למעלה מ-280 חנויות ובתי אוכל, בית מלון ושפע של אפשרויות בידור. לב ליבו של המתחם הוא מפל מרהיב העונה לשם "מערבולת גשם" (Rain Vortex) שנחשב למפל המלאכותי הגבוה בעולם, השוכן בתוך מבנה סגור ומתנשא לגובה של 40 מטרים.
מי המפל יפלו בעוצמה ממרכז תקרת ה"כיפה". נוסף על כך, מדי ערב, יתהדר המפל בשפע של צבעים עזים, ויספק מופע מרגש של אור וצליל.

המפל הגדול יוקף בגן שופע המכונה "עמק היער" (Forest Valley) שיתנשא לגובה של ארבע קומות. גן זה יציג לראווה אוסף עשיר וייחודי של צמחים מקומיים, המסוגלים לצמוח בתנאי פנים.
אטרקציות נוספות שיהיו במתחם הן :הליכה על גבי גשרים תלויים, רשתות קפיצה חווייתיות, מבוכים, מגלשות, צמחים מפוסלים בצורה של בעלי חיים בגודל טבעי, גינות נוי שבהם פרחים ייחודיים ועוד.
המתחם החדש ישתרע לגובה של 10 קומות - חציין מעל פני האדמה, וחציין - תת-קרקעיות. הקומות הללו מקושרות לטרמינל 1 בנמל התעופה, וניתן להגיע מהן גם לטרמינל 2 ו-3, במעברים ממוזגים. הצפי הוא כי מדי שנה, ישרת המתחם החדש 65.5 מיליון נוסעים.מקור הכתבה: אתר וואלה, 11/3/19.

לקריאה נוספת על פסל סביבתי במנהטן