עמוד 1 מתוך 1

בחירת עץ לאדנית גג

פורסם: א' אוגוסט 02, 2020 5:14 pm
על ידי giora
שלום,

אני מעוניין לשתול 2 עצים בדופן דרום של גג מרוצף, בתוך אדנית בנויה המרחפת על תשתית דק. אשמח להמלצה על עץ מתאים, בהתאם לשיקולים המפורטים:

נתוני האדנית:
אורך האדנית 4 מ', וגובהה הכולל 1 מ', אך היא בנויה בפרופיל "L" - רק החלק התחתון בעומק של 1, והחלק העליון בעומק של 50 ס"מ (כנראה בתמונה)
שיקולים:
האדנית חשופה לשמש מלאה וקשה, והצורך הוא בהצללה מלאה, על בסיס בית גידול מצומצם יחסית (סה"כ כ-3 קוב אדמה), שתילה כאמור בגובה 1 מ'.
בנוסף- אשמח לעץ שאינו צרכן גדול של מים ושמתפתח בצורה מהירה יחסית.

בנוסף- יש ברשותי עץ לימון ושיח לגיסטרמיה, שניהם גדלים כיום במיכלים ואינם מתפתחים כמעט.
יכול להיות שהפתרון הנכון הוא שתילת העצים הקיימים באדנית הגדולה.
אודה להמלצתכם.

תודה רבה,
גיורא

Re: בחירת עץ לאדנית גג

פורסם: א' אוגוסט 02, 2020 5:54 pm
על ידי מורן גבעון
גיורא שלומות!
ראשית כל ממליצה לבדוק משקל כולל האדנית, האדמה, המים והצמח על הגג. נראה כי האדנית שלך מברזל והמשקל הכולל כבד מאוד! לפני שמתקדם ממליצה לקבל אישור מקונסטרוקטור ובהתאם לכך להחליט אם שותל ואם כן אז באיזה מצע ואילו צמחים.
שנית - לעצים גדולים קשה במיכלים ובסופו של דבר הם נתקעים, כל עצי ההדר סובלים במיכלים ולא ייראו טוב, גם באדמה קשה להם. ממליצה על עצים בינוניים וקטנים ועל שיחים גדולים.בנוסף יש לעגן את העצים ששותל שלא יעופו ברוחות.
שלישית - בחירת מצע מתאים יוכל לשפר מצב זה שתיארתי אולם תזדקק לדישון תמידי.
ורביעית - מציעה לך לחשוב על כיוון אחר... סוכת מטפסים, להם הנפח הזה של ה-3 קוב יספיק ליותר זמן והם יתנו לך צל נפלא ומהיר יחסית.

מטפסים: גפנית מחומשת הנרי, גפן איזבלה (פרי), פסיפלורה - מהירה מאוד, ויסטריה. נדרש לכל אלו קונסטרוקצית מתכת וכבלים שעליהם יטפסו.
עצים: אוג הקופל, אלה סינית, דק פרי זקוף (שביר מעט), זית, פיג'ויה, פלומריה!!!, שיח אברהם מצוי.
בהצלחה!
מורן גבעון.