רוצה לעצב גינה של סוקולנטים במסלעה בכניסה לבניין משותף ללא השקיה

חוקי הפורום
ברוכים הבאים לפורום תכנון ועיצוב הגן. זהו מקום המפגש לחובבי הגינון אשר עולם התכנון והעיצוב קרוב לליבם. כאן תוכלו לשתף, להציע, להתייעץ ולעדכן את קהילת הגולשים בכל מה שקשור לתחום עיצוב הנוף ולהצטרף לקהילה הולכת וגדלה של אנשים הבאים מתחומים שונים ומגוונים החולקים את האהבה לגן הנוי.
Agriman

רוצה לעצב גינה של סוקולנטים במסלעה בכניסה לבניין משותף ללא השקיה

הודעהעל ידי Agriman » ה' אוקטובר 10, 2019 5:22 pm

בתקופה הקרובה הבניין המשותף שבו אני גרה רוצה להפוך את האדניות בחזית הבניין לגינון יבש.ללא השקיה בגלל סיבות של נזילת מים לתוך מערכות הבניין תת קרקעיות.אני רוצה לתכנן גינון יבש עם מסלעת סוקולנטים.האם ניתן לגדל ללא השקיה כלל? היות וזה בניין עם הרבה ילדים מן הסתם לא רצוי לשים שם סוקולנטים קוצניים ו/או אלימים בגדילתם. האם מישהו יכול לתת לי המלצות איזה סוקולנטים יעמדו במשימה. המקום מואר כל שעות היום אך רק כמה שעות של שמש ישירה .האם המצע יהיה טוף מסוגים שונים.אבנים וסלעים חצץ? אשמח לשמוע המלצות
סמל אישי של המשתמש
מורן גבעון

Re: רוצה לעצב גינה של סוקולנטים במסלעה בכניסה לבניין משותף ללא השקיה

הודעהעל ידי מורן גבעון » ו' אוקטובר 11, 2019 6:21 pm

לאיש הסוקולנטים שלומות!
אכן סוקולנטים הם רעיון מצוין, יש לשים לב לכמה נקודות לפני שמתחילים:
א. חצי יום שמש מספיק להם ועדיף לא בשעות החמות ביותר בהן הקרינה חזקה מאוד ועלולה לשרוף ולצרוב את הצמח.
ב. חייבים השקיה של פעם בשבוע - פעם בחודש תלוי בעונה ובמיקום שלהם
ג. מצע - עדיף כזה שלא מחזיק מים כמו מצע רגיל, זאת נשיג ע"י הכנת מצע המכיל 50% אדמת עציצים, 25% טוף גרוס ו25% חול ים.
ד. דישון - בעונות המעבר אם בכלל.
סוגי סוקולנטים מומלצים לחצי צל: סביונים - לדוגמא כחלחל, הימלאיה ושלהבתי, צוריות, קרסולה, ניצנית, רגלנית, אגבות, סנסיווריות וכפנית.
בהצלחה!
מורן גבעון.

חזור אל “פורום תכנון ועיצוב”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד