תכנון כללי של גינה והשקייה לבית פרטי

חוקי הפורום
ברוכים הבאים לפורום תכנון ועיצוב הגן. זהו מקום המפגש לחובבי הגינון אשר עולם התכנון והעיצוב קרוב לליבם. כאן תוכלו לשתף, להציע, להתייעץ ולעדכן את קהילת הגולשים בכל מה שקשור לתחום עיצוב הנוף ולהצטרף לקהילה הולכת וגדלה של אנשים הבאים מתחומים שונים ומגוונים החולקים את האהבה לגן הנוי.
lirsch

תכנון כללי של גינה והשקייה לבית פרטי

הודעהעל ידי lirsch » ד' דצמבר 28, 2016 11:41 am

שלום לכולם, אני חדש פה בפורום ואשמח לקבל את עזרתכם בתכנון הגינה שלנו ופריסת מערכת ההשקייה. כרגע אנחנו בשלב הנספח הסניטרי וכבר פה אני רוצה לשים דגש על פריסת מערכת ההשקיה בכדי שלא יהיה טעויות בהמשך.

צירפתי פה את התוכנית לקומת הקרקע (מתוך 2 קומות) להתייחסותכם עם מיקומים שחשבתי למקם ברזים חיצוניים להשקייה/מטבח חיצוני (שימוקם בפינה הצפונית במגרש, אך אשמח גם פה לשמוע את דעתכם - לשם כך צירפתי גם תוכנית אחת ריקה מסימונים).

פריסת הגינה שחשבנו עליה כרגע (פתוחה כמובן להצעות ושינויים):
- הקמת דשא סינטטי בכל מיקום אפשרי שאין בו בטון ולא מיועד לצמחי תבלין או עצים (היה לי דשא רגיל, היה לי דשא סינטטי, מעדיף להישאר עם סינטטי)
- על מנת לבצע הצללה נאותה בעונת הקיץ ובמקביל לקבל דווקא אור שמש מחמם בעונת החורף חשבתי למקם עצים נשירים בצד המערבי המקביל לפרגולה הארוכה (איזה עצים? מהו המרווח הדרוש? כמה מקום זה ישאיר לדשא סינטטי?)
- על מנת לשמור על פרטיות מול השכנים מצד אחד ולהנות מפירות בגידול עצמי מצד שני, שתילת עצי פרי באיזור הצפוני (איזה עצים? מהו המרווח הנדרש? לאיזה רדיוס מומלץ יגיע העץ?)
- בכניסה ליד המדרגות חשבנו על איזשהו צמח מרשים עם תאורה - אשמח לשמוע על מה אתם ממליצים
- הרצועה הצרה המזרחית תשמש לגידול צמחי תבלין או צמחי נוי גבוהים כדוגמת White Pampas
- איזור הרצועה הדרומית כדרע פתוח לרעיונות, אין לי משהו חכם לעשות שם, אשמח לשמוע את דעתכם
- הולך להיות לנו פטיו צומח עם חלונות מהתקרה עד הרצפה במקלחות ההורים והאורחים עם חיפוי רפפות אלכסוניות חיצוניות של אלומיניום דמוי עץ, אשמח לדעת מה כדאי לעשות שם מבחינת צמחים או עץ והשקייה
- נקודות לברזי השקייה - אין לי מושג על פריסה וכרגע סימנתי על התוכנית את הנקודות המוצעות

קישור לקבצים -
https://www.dropbox.com/s/4pyh44gwpqsj8 ... d.zip?dl=0

תודה מראש,
לירון
סמל אישי של המשתמש
מורן גבעון

Re: תכנון כללי של גינה והשקייה לבית פרטי

הודעהעל ידי מורן גבעון » ד' דצמבר 28, 2016 12:30 pm

היי לירון,
אנא שאל את שאלתך בפורום השקיה - כאן לידי :)
viewforum.php?f=4
שם תקבל תשובות...
חג שמיח!
מורן

חזור אל “פורום תכנון ועיצוב”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים