הביתן של סינגפור בתערוכת אקספו דובאי

התערוכה שהוצגה במשך חצי שנה תיסגור את שעריה בסוף חודש מרס.

למי שמתכנן להגיע במהלך הזמן שנותר לדובאי ולבקר בתערוכה, אנחנו ממליצים לבקר בביתן של סינגפור שהוא אחד הביתנים המרשימים בתערוכה, שהוקדשה הפעם לנושאים של קיימות. הביתן תוכנן כמערכת אקולוגית סגורה, שמספקת את צרכי האנרגיה של עצמה – בעצמה. כל הדרישות האנרגטיות של הביתן סופקו על ידי 517 פאנלים סולאריים שהוקמו על חופת הגג. מי תהום מלוחים שסופקו לביתן הותפלו בתהליך של אוסמוזה הפוכה כדי לתת מענה לצרכים ולשימושים שונים, כגון השקיה וערפול.

בביתן מגוון רחב של צמחים, כולל כאלה שמקורם בסינגפור. העצים והדקלים הנטועים לאורך ההיקף של הביתן יוצרים חופה אחידה שאמורה לעמוד ברוחות חזקות, לספק צל למבקרים וליצור מיקרו אקלים בתוכו. פתחי אור בגג ותאורה פנימית מספקים את צרכי הצמחים ומאפשרים להם לשגשג גם באיזורים פנימיים יותר של הביתן שבהם האור הטבעי חלש.
מערפלים פנימיים המייצרים ערפל עדין, מורידים את הטמפרטורות המורגשות בשש עד עשר מעלות צלסיוס, ללא מיזוג או אויר עתיר אנרגיה.


הביתן מציג כיצד הסביבה הבנויה יכולה להתקיים יחד עם הטבע ולהיות נוחה למשתמשי הקצה גם בסביבה מדברית. כאב טיפוס לערים עתידיות שאפשר לחיות בהן, היא משקפת את האתוס של סינגפור לפיתוח בר קיימא באמצעות עיצוב מודע ויישום מכוון של פתרונות עירוניים חדשניים וחכמים.

סיור וירטואלי בביתן סינגפור באקספו דובאי 

להמשך קריאה על