אחרי 67 שנה הוסרו הגדרות: גן ההסתדרות נפתח לציבור הרחב

כחלק מחזונו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד לחבר בין ההסתדרות לקהילה וליצור ריאה ירוקה חדשה בלב העיר, הוסרו גדרות בית ההסתדרות ברחוב ארלוזורוב 93 בתל אביב. הגן נפתח לשימוש הציבור הרחב בתום תהליך שיפוץ שנמשך כשנה, ונעשה בשיתוף עיריית תל אביב-יפו, בניהולו של אבי לוי. 
טקס פתיחת הגן נערך במתכונת מצומצמת בהתאם להנחיות התו הסגול, במעמד יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי ויו"ר נעמת חגית פאר.

פינת ישיבה מוצלת

הגן החדש, שתוכנן על ידי אדריכלית הנוף חוי ליבנה בשיתוף האדריכל צחי אסא, כולל, בין היתר, מדשאה רחבה, אזורי ישיבה, עמדות מידע והסברה על מורשת ההסתדרות, "שביל תנועות הנוער" שיספק זירה לפעילויות חינוכיות לילדים ונוער, חיבור wifi חופשי, שולחן עם חיבורי חשמל ו-USB וספריית רחוב עם ספרי הוצאת "עם עובד". בקרוב ייפתח במתחם גם בית קפה.

האחראים על קידום פרויקט גן ההסתדרות, מטעם ההסתדרות, הם מנכ"ל ורמ"ט יו"ר הסתדרות עו"ד אופיר אלקלעי וסמנכ"ל תפעול ושירות דודו בצלאל.

מורידים את הגדר

גן ההסתדרות צמוד לבית הוועד הפועל והוא חלק ממתחם היסטורי לשימור מחמיר.
תהליך שיפוץ הגן נמשך כשנה ובוצע ע"י האגף לשיפור פני העיר בעיריית תל אביב-יפו בניהולו של של אבי לוי.. את הגן תכננה אדריכלית הנוף חווי ליבנה ממשרד 1:1 אדריכלות נוף ועיצוב אורבני, בשיתוף עם האדריכל האחראי צחי אסא. לדבריה, "שני דברים עקרוניים הנחו אותנו בתכנון הגן: האחד, שמירה על הדימוי של מדשאה גדולה בחזית המבנה ההיסטורי. והשני, הפיכת הגן למקום מזמין ושימושי. לייצר בתוך המרחב של הדשא, נקודות שיאפשרו שהייה ופעילות. כמובן, העיקר הוא החיבור לרחוב.

לקריאה על פרויקט חברתי בפארק עילי בסין