תכנון אדריכלי : עירית סולסי -דרור גרשון אדריכלים, שלומי גנות אדריכל


המרכז העירוני-המסחרי הוותיק, הנמצא בלב העיר מתפרש על כ-60 דונם ובמרכזו רחבה גדולה ריקה ולא שימושית. סביב הרחבה נמצאים מבנה העיריה, מסחר, בתי אוכל , משרדים, בנק, בית דואר, ביטוח לאומי ומגורים. המרכז המסחרי בעל תדמית נמוכה וסובל מתחרות גדולה של אזורי המסחר אשר התפתחו לאורך הכבישים הארציים והשייכים למועצה אזורית באר טוביה ולמרכזים החדשים באשדוד.

כיכר העיר קרית מלאכי

ראש העיר, מנכ"ל העירייה והצוות המקצועי החליטו לחדש את המרכז כמקום שימשוך את התושבים ויהווה מחדש מרכז עיר מושך ואטרקטיבי.
בחרנו לגבש את התכנית בתהליך תכנון משתף הנקרא שאררט, תהליך תכנון ייחודי אותו למדנו והוסמכנו בארצות הברית ואותו אנו מובילים במשך 12 שנים ב24 פרויקטים בהתחדשות עירונית בערים רבות בארץ.
בתהליך זה התגבשה התכנית בשיתוף בעלי העסקים , תושבים הגרים בסמוך למרכז, מרכז הצעירים והצוות המקצועי של העיריה בהובלת ראש העיר.

בתכנון יישמנו את המתודה שפיתחנו לבניית "מקום בעיר" הנקרא 5X5 והמשלב 5 גורמים עיקריים המבטיחים הצלחה של המקום בפועל מעבר לתכנון והדמיות יפות.
מניסיוננו בפרוייקטים בתכנון משרדנו יצירת מקום לאנשים במרכז העיר מהווה את הבסיס להצלחה בהמשך למשיכת אנשים ועסקים חזרה למרכז העיר.

התחדשות המרכז נעשית באמצעות תכנון איכותי של המרחב הציבורי יחד עם הוספת פעילויות על מנת לאפשר לאנשים בגילאים שונים לשהות בו מעבר למסחר ולשירותים העירוניים.
במרכז המחדש נוספה מזרקה, מדשאה , שביל אופניים ופסל משחק וניתנה הזדמנות ומקום למסעדות שסביב לפתוח חזית לכיוון הכיכר.

בריצוף הרחבות יישמנו אריחי ריצוף מסדרת " אומבריאנו " במגוון מידות וגוונים שנעשה בשיתוף ובייעוץ של חברת אקרשטיין. נטיעה של עצים רבים על מנת ליצור מקומות שהייה מוצללים, בשילוב מגוון רחב של ריהוט רחוב מבית "אקרשטיין "המאפשר לכל אחד לבחור את המקום וצורת הישיבה האם לשבת להתבודד או לשבת בקבוצה.