מהפיכה בשתילת עונתיים ברשויות - שומרים על איכות הסביבה

ערוגות פורחות בשלל צבעים שמקדמות את פנינו בכניסה לערים הפכו בשנים האחרונות למראה נפוץ ברשויות רבות, שמקפידות בכל תחילת עונה לחדש את השתילה ולדאוג שהכניסה לעיר והצירים המרכזיים שמובילים אליה יקושטו בפרחים עונתיים שיצרו כתמי צבע פורחים.

חברת חישתיל, היא אחת החברות הגדולות בעולם לייצור שתילים ממגוון סוגים (עונתיים, רב שנתיים פורחים, תבלינים וירקות) פיתחה לפני מספר שנים מגש שתילה בשם 'מגש כוכב', שיועד בתחילה לשימוש בחקלאות אבל בשנים האחרונות הותאם המגש לשימוש בתחום פרחי נוי והוא נמכר בהצלחה לרשויות ולקבלנים, שמרוצים מהתוצאות וחוזרים ומזמינים אותו מידי תחילת עונה.

מגש כוכב מתוצרת חישתיל

מגש כוכב מתוצרת חישתיל, מיוצר בישראל ומכיל 84 שתילים במגש עם גוש גדול בעל מבנה קונוס עם תעלות, שמאפשר שליפה קלה ונוחה בגלל המבנה הייחודי, קליטה מהירה וללא כוסיות ש"מטיילות" ברחבי העיר ! 

שתילים ושתילה במגש כוכב כלכלי ותחרותי, קצב השתילה מהיר יותר ובגלל שהשתיל נשתל צעיר אורך החיים שלו ארוך יותר. כמובן שנדרשת הכנה טובה של השטח לפני השתילה.

עונתיים במעלה אדומים

להבדיל מכוסיות, 'מגש כוכב' הוא רב פעמי, נחמן מחפוד מנהל תחום הנוי בחישתיל מדגיש : "לאחר סיום השתילה מחזירים את המגש לחישתיל ואנו דואגים לחיטוי המגשים ולשימוש חוזר. למחזור המגשים יש תרומה חשובה לצמצום הפסולת ולאיכות הסביבה".

נחמיה ראובני מנהל מחלקת גנים ונוף בעיריית מעלה אדומים עובד עם מגשי כוכב בשנתיים האחרונות והוא משתף אותנו בניסיונו: "אני עובד עם חישתיל כ-30 שנה בגלל איכות השתילים הגבוהה וגם כי מקבלים תוצאות ברמה גבוהה ולא פחות חשוב, אין הפתעות. מקבלים את מה שמזמינים ואין מצב שבו הזמינו צבע סגול וקיבלנו לבן וההיפך.
אני מקפיד לעבוד עם הספקים הטובים ביותר בשוק ומהם אני מזמין שתילים של פרחי עונה פעמיים בשנה שנשתלים בעיקר באיי תנועה, בכיכרות ובשטחים ציבוריים פעילים. השאיפה שלנו היא לתת מגוון של ריח וצבעים לתושבים.
התכנון של השתילה נעשה על ידי ועל פי התכנון אני מזמין את הכמות, את סוגי הצבעים ואת סוגי השתילים".

כחול לבן

נחמיה מדגיש את היתרונות שהוא רואה בשימוש במגש כוכב: "המגש קל במשקל ונוח לעבוד בשטח ופיזור השתילים מתבצע בקלות. תוצאות הקליטה בשטח טובות, גם בגלל הטיפול ורמת התחזוקה הגבוהה שלנו, שכולל את הכנת השטח לפני השתילה: עקירה של השתילים מעונה קודמת, הפיכה של הקרקע בגובה 10 ס"מ , דישון והצנעת קומפוסט וסידור של מערכות ההשקיה.
כמובן שהפידבק מהתושבים לא מאחר לבוא והם משבחים את יופי הפריחה האחידה והמגוונת לאורך כל העונה. בנוסף, אנחנו מקבלים פניות מבעלי גינות פרטיות שפונים אלינו כדי להתייעץ מה לשתול בגינות שלהם.

נושא איכות הסביבה זוכה לתשומת לב רבה בעיריית מעלה אדומים, שעובדת בהתאם לאיזו 1014 ומחויבת לתקן ולכן היא מעריכה את השימוש במגשים הממוחזרים מתוצרת חישתיל. 

לפרטים נוספים והזמנות: חישתיל, טל: 03-9373125/121/134 www.hishtil.co.il

דף הפיסבוק של חישתיל