בפארק הדומינו בברוקלין ציירו עיגולים על המדשאה כדי להבטיח התרחקות חברתית

כדי להימנע מהתקהלות בפארק ולהבטיח התרחקות חברתית, רשויות העיר ניו יורק ציירו עיגולים לבנים על המדשאה בפארק הדומינו של ברוקלין. היזמה מעניקה למבקרים מעיין מדריך ויזואלי שתוחם אזורים בטוחים בגלל COVID-19, כדי לוודא שהם יוכלו להשתזף וליהנות מבילוי זמן בחוץ תוך שמירה על המרחק הנדרש.

פארק הדומינו על גדות הנהר

הפארק שנפתח לקהל הרחב בשנת 2018, הוא פארק עם חזית למים שמשתרע לאורך רבע מייל . הפארק תוכנן על ידי חברת james corner field operations ונבנה על ידי חברת Tow trees. במסגרת הפארק ישנו מסלול גישה ישיר לחוף הים עם נוף אל קו הרקיע האיקוני של מנהטן.

ראש עיריית העיר, ביל דה בלסיו, הצהיר במסיבת עיתונאים כי החופים והבריכות הציבוריות יישמרו סגורות. בנוסף, הוא הצהיר כי הגישה לכמה אזורים צפופים בפארקים גדולים כמו אלה שבפארק המרכזי, פארק נהר ההדסון ופארק דומינו תוגבל והמעקב במקומות אחרים כמו חופים יתוגבר בכדי להבטיח כי האזרחים יעמדו בהתרחקות חברתית. 
ניו יורק היא העיר שהושפעה הכי הרבה בעולם ממגיפת COVID-19. על פי נתונים מאוניברסיטת ג'ון הופקינס, יותר מ -28,000 מקרי מוות נרשמו ברחבי המדינה.

פארק הדומינו בברוקלין
הסימון שנעשה בפארק הדומינו מעלה שאלות רבות למחשבה - האם הפארקים שלנו בעולם פוסט פנדמי (PPW) ייראו כך? האם "זה" פותר משהו? האם אכיפת החוק אוכפת זאת או שמא מדובר בניסיונות חסרי משמעות להפגין רמזים להתרחקות חברתית מלאכותית? האם בחופים שלנו יהיו גם מעגלים? אם התרחקות חברתית הופכת למציאות לטווח ארוך, כיצד נשלב באופן מלאכותי רמזים חזותיים בסביבה הבנויה?

נראה שאנחנו יכולים לבצע שינויים במרקם, בצבע ובחומרים ולהתחיל להכניס לתודעתנו את המציאות החדשה בכל מקום אליו אנו הולכים ולא לסמוך על מדבקות ונקודות על הרצפות והשבילים של היישובים שלנו . אבל מה עם הנופים הגדולים? הכיכרות העירוניות, פארקים, חופים, קמפינגים, אזורי פיקניק, נוף ונופים? איך הם יראו ב- PPW?

מקור הכתבה