ספר צילומים חדש של האמן סטיבן בי. סמית

סטיבן בי. סמית נולד, גדל, והוכשר כצלם במרחבים של יוטה, ועשה קריירה מתיעוד של תהליך האורבניזציה שעבר על הנוף המערבי אתו יש לו היכרות קרובה ובה גדל.. ספר הצילומים האחרון שלו, שיצא השנה בשם "ההר שלך מחכה" מציג תמונות בפורמט גדול ומראה את התפתחות הבנייה כחקר על הפרברים באמצעות מי שבנה אותם ומי שקורא להם בית.
עבור סמית 'הפרברים רחוקים מלהיות "חסרי מקום". עם התמקדות בשכונות החדשות שצצות ברחבי יוטה, תצלומיו מתעדים כיצד היזמים שלהם נאלצו להתמודד עם תצורות האדמה הציוריות המפורסמות של המדינה.

החיבור בין הטבע לבנייה
קווי הגגות משקפים ללא הרף את ההר מאחוריהם, חצרות אחוריות כוללות טופוגרפיות מיניאטוריות משלהן, ובצילום אחד נראה סלע מצטלב באלימות עם מרפסת בית הגבעה. אפילו התמונה שעל כריכת הספר היא סבך של אלמנטים טבעיים ובנויים, מהשער בצורת ההר בקדמתו ועד לגושי המרקם המונעים את הגבעות לאבד צורה.

ההר כרקע לבית

הצילומים מציגים את הצורך בתחזוקה השגרתית שנחוצה כדי להתחרות ביופיו של הנוף שמסביב - הוצאת האשפה, השקיית צמחים, מגרפת עלים, התקנת בריכות שחייה בצורת אורגנית, נחשפת כאן ביצירות הרואיות. המסתורין של חפצי מדשאה עתיקים לכאורה מפוזרים באופן דומה על ידי נוכחותם של טרקטורים, מעמיסים מחפרונים, מלבנים וניילון נצמד טריים מהמפעל שנראים כולם כאביזרי קבע של הסביבה.


בראיון שמופיע סמוך לסוף הספר, סמית טוען כי הפרברים שצילם מטופחים במיוחד מכיוון שרוב תושביהם הם מורמונים,שהיא קבוצה דתית עם גאווה ייחודית והערצה לאדמה ולסביבה האמריקאית. "החצרות ביוטה," הוא אמר, "הפכו למקום בו אנשים מוקירים את אהבתם למדינה וגם לנוף."

 

לרכישת הספר

מקור הכתבה