עצות לתכנון גינה ביתית

בפורטל הישראלי לגינון 'פפירוס גן' תיהנו מאינדקסים של בעלי מקצוע, יועצים, מעצבים ומתכננים המתמחים בעיצוב ותכנון גינות נוי. על מנת לסייע לכם בתכנון גינה ביתית באופן נכון ומוצלח מובאות לפניכם מספר עצות בסיסיות:

  • מחשבה מקדימה - עוד לפני שאתם ניגשים למעצב גינות כדאי שתבינו את צרכי הגינה שלכם. הצרכים כוללים בין היתר את צורת ומידות הגינה, סגנון מבוקש, תשתיות נדרשות, מיקומם של שבילי גישה, גדרות וגופי תאורה. בנוסף, יש להבין את צרכי ההסבה והאירוח מבחינת גודלם ומיקומם בחצר וכל אלמנט אחר שתרצו לשלב בגינה כמו מפלסים, מזרקה, בריכת נוי,בריכה או פינת משחקים.
  • רמת השקעה בעיצוב הגינה

    - חשוב להבין כי בכל הקשור להשקעה בעיצוב גינות ביתיות השמים הם הגבול ובהתאם גם עלות הקמת הגינה. לכן הגדירו מראש מגבלות תקציב לפרויקט זה והכינו רשימת סדרי עדיפויות, החל מפרטים שאתם חייבים בגינה ועד לכאלו שבמידת הצורך תהיו מוכנים להתפשר או לוותר עליהם. יש לציין כי בשיקולי התקציב עליכם לקחת בחשבון גם עלויות תחזוקה של הגינה כדוגמת עלויות השקיה ותחזוקה שוטפת עם גנן מקצועי.
  • סגנון - בימינו יש אינספור דרכים לעצב גינות בבתים פרטיים, לכן מומלץ שתגבשו מראש את סגנון עיצוב הגינה המועדף עליכם. כך למשל, תוכלו לבחור בגינה ים תיכונית, גינה טרופית, יפנית, קלאסית, גינת עצי פרי או גינת תבלינים.
  • התאמת גינה לאורח חיים

    - גורם נוסף שיש לקחת בחשבון בעת תכנון גינות נוי הינו התאמתה לאורחות חייכם. כך למשל, אם אין לכם הרבה זמן פנוי להשקיע בגינה העדיפו צמחים חזקים ועמידים שאינם דורשים טיפול מיוחד או תחזוקה רבה.

לעיצוב ותכנון גינת נוי

אם אתם מעוניינים בשירותי תכנון ועיצוב גינות ביתיות בפורטל שלנו תמצאו מגוון אנשי מקצוע מומלצים. בנוסף, לקבלת מידע עדכני בתחומי הקמת גינות, נוף וגינון רכשו מנוי למגזין שלנו או הירשמו לניוזלטר של חברתנו, וגם תוכלו ליצור קשר עם פורטל פפירוס בטלפון 03-5467485 או במייל papirusgan@gmail.com

להמשך קריאה על בריכות נוי בחירת צמחי מים