תצוגת רקפות במשתלות חישתיל לקראת העונה הבאה

הרקפת היא אחת מפרחי החורף הנפוצים והפופולאריים ביותר. בארץ בטבע נפוצים שני מינים של הפרח - רקפת מצויה ורקפת יוונית אשר שונות זו מזו בגודל העלים וצורתם, אורך הגבעולים וצורת הפקעות. שני המינים הן פרח מוגן שאסור לקטוף אותו, אך ניתן עדיין ליהנות ממינים רבים ושונים של רקפות שניתן להשיגן כצמח נוי ביתי במשתלות ואצל מגדלים מורשים. חברת 'חישתיל' המומחית בייצור שתילי ירקות, תבלינים וצמחי נוי מקיימת בחודש ינואר מדי שנה תערוכת רקפות בה מוצגים זני הרקפות השונים שהחברה מייצרת ומגדלת וניתנת האפשרות להזמין את השתילים לשנת השתילה הבאה.
זנים מוכרים, זנים חדשים וזנים משופרים.

נחמן מחפוד -מנהל מכירות תחום צמחי נוי
כמדי שנה בחודש ינואר, מקיימת החברה ימים פתוחים בניהולו של מנהל תחום המכירות של צמחי הנוי בחישתיל, נחמן מחפוד, בימים אלה מארח נחמן בעלי משתלות ומגדלים מורשים לסיור בין הרקפות לצורך היכרות עם זנים חדשים שפותחו וזנים משופרים.
במסגרת הסיור האחרון הוצגו זנים חדשים ומשופרים של פרח הרקפת, ביניהן:
ורנו- רקפת עם עין למטה, ויקטוריה - רקפת עם כתר עליון, דונטלי - רקפת עם עלה בגוון שונה, crayon - זן חדש במגוון צבעים, Allure – זן עם עלים מוכספים ופרח גדול יותר
הזנים השונים נבדלים ביניהם בגודל העלים, בכמות הפרחים ובצבעוניות שלהם.
כחלק מהתצוגה הוצגו גם זנים של מטפח ישראלי בשם דרורי. המאפיין העיקרי של זנים אלה הם הקרבה במראה לרקפת המצויה בטבע אותה כולנו מכירים, אולם בין העלים של הצמח קיימים מרווחים בכדי לאפשר כניסת אוויר שמאריכה את חיי הפרח. הזנים של דרורי נמצאים עוד בתהליכי פיתוח ומיועדים בעיקר לגינון.

רקפות במגוון צבעים וצורות

הרקפת בגינון - מלכת החורף - פתרון שתילה לאורך זמן

בשנתיים האחרונות אנו עדים להתפתחות חיובית בתחום הגינון הפרטי והציבורי. המגפה שפקדה את העולם כולו ולא פסחה על הארץ גרמה להבנה שיש צורך להשקיע במרחב הציבורי. הבנה זו מעודדת רשויות ומועצות מקומיות להעביר את התקציבים להשקעה במרחב הציבורי לרווחת הציבור, וכחלק מכך- שתילה וגינון.
בעונת החורף מגוון הפרחים המיועדים לשתילה בגינון קטן יותר מהמגוון בעונת הקיץ עקב ימים קצרים ושעות מעטות יותר של אור שמש טבעי. הרקפת לא רק שהינה פרח שמתאים לתנאי החורף היא מייצרת מחזורי פריחה של יותר ממאה פרחים מצמח אחד. מגוון הצבעים וצורתה המיוחדת הופכת את הרקפת לפרח אופטימלי לשתילה וגינון בחודשים אלה ולהגדרתה, לדברי נחמן, כ'מלכת החורף'.
לרקפת מבחר אפשרויות שתילה- בעציצים, אדניות, מכלי שתיה או ישירות באדמה. היא עמידה ובאזורים בהם יש מספיק צל היא יכולה לפרוח לאורך חודשים רבים גם עד תחילת חודשי הקיץ ולמלא מרבדים שלמים ביופייה המרהיב.


בין הזנים השונים יש כאלה הפורחים מוקדם וכאלה הפורחים מאוחר יותר. החוכמה בשתילת רקפות היא תכנון השתילה בצורה כזו שמאפשרת לקבל מחזורי פריחה לאורך זמן ולא פריחה אחת עיקרית שמתחילה ומסתיימת באותו הזמן. הרקפות מתאימות לשתילה בגינות גדולות ובכיכרות ומעברי תנועה של רשויות ומועצות , שתילה בגינות ביתיות קטנות וכן למכירה בעציצים ואדניות. היות והרקפת מייצרת פקעת, יש סיכוי רב שאם נקפיד על אדמה יבשה החל מסיום הפריחה, היא תתעורר ותפרח שוב בעונת החורף הבאה.

נחמן מחפוד -מנהל מכירות תחום צמחי נוי
חברת חישתיל , כחברה מובילה בישראל ובעולם בחדשנות בשתלנות, משקיעה רבות בבחינה של זנים חדשים ומותאמים לשינויי אקלים, היא בוחנת מדי שנה מאות זנים חדשים ושונים ולאחר בחינה שלהם מכניסה כשני שליש מאותם זנים לתערוכות ולמכירה.
אנחנו שמחים על תרומתה של חישתיל לתחום הגינון והשתלנות!

נחמן מחפוד -מנהל מכירות תחום צמחי נוי

למידע נוסף ויצירת קשר, בקרו באתר חישתיל  www.hishtil.co.il

אתם מוזמנים לבקר ברשתות החברתיות שלנו  פייסבוק רקפות במגוון צבעים וצורות ולינקדאין