בחירת גדר חיה מומלצת לגינה

אין ספק שגדר חיה מהווה פתרון טבעי ואיכותי ליצירת הפרדות וחייץ בין מרחבים פרטיים וציבוריים, ובתוך החצר עצמה. גדר חיה משמשת תחימה טבעית, יפה, יעילה וצבעונית שמעניקה פרטיות לדיירי הבית ומונעת חדירה של גורמים לא רצויים לגינה. כפועל יוצא מכך יש במשתלות מבחר גדול של שיחים וצמחים שמיועדים לצמוח לגדר חיה, כאשר לכל צמח יש את המאפיינים הייחודים לו ולא אחת בחירה מתאימה דורשת ידע מוקדם והמלצות בנושא.


גורמים המשפיעים על בחירת גדר חיה

השיקולים בבחירת סוג הצמחייה שתשמש כגדר חיה מומלצת מורכבים ממספר גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון. גורמים אלו כוללים את גודל השיח הנרכש, קצב גידולו וצורת התפשטותו, התאמתו לתנאי אקלים, כמות ההשקיה ואור יום הנדרשים עבורו, וכן גווני הצמח, צבעי פריחתו ועונת הפריחה. בנוסף, יש לדעת אם מדובר בשיח נשיר, להכיר את צרכי הגיזום והדישון שלו ואת מידת עמידותו בפני מזיקים.


סוגי גדרות חיות מומלצות

קיים מבחר עשיר של צמחים שמתאימים לגדר חיה . במשתלות שמפורסמות באתר שלנו, תוכלו למצוא בין השאר את ההיביסקוס הסורי שהינו שיח רב שנתי, עמיד לקור, הגדל מהר בתנאי אור שונים ודורש מעט מים להשקיה. זאת לצד אוג שהינו שיח רב שנתי ירוק עד הגדל מהר, נדרש למעט מים וצומח היטב בצל חלקי. מעבר לכך, ברשימת הצמחים המומלצים לגדר חיה תמצאו עץ שמן מנוקד בגוון כסוף הגדל גם בקרבת ים,  שיח בוגנוויליה קוצני וסבוך, שיחי פיטנגו נושאי פירות, פסיפלורה הגדלה במהירות וחיה כעשור, שיחי אברהם ודורנטה מגוונת בגווני לבן וירוק.


להקמת גדר חיה מומלצת בגינתכם

מבקשים עוד מידע אודות גדר חיה מומלצת מחפשים גננים לעיצוב גדר חיה או משתלות מובחרות לרכישת הצמחים? בפורטל שלנו תקבלו מענה לצרכים אלו . כמו כן, לקבלת מידע נוסף ועדכני בנושאי הקמת גינות וגינון הירשמו לניוזלטר שלנו או צרו קשר עם פורטל גן ונוף בטלפון 03-5467485 או במייל papirusgan@gmail.com.

להמשך קריאה על עיצוב עם צמחים שפורחים בכחול-לבן