גג ירוק על תחנות אוטובוס בהולנד

הולנד הופכת מעל 300 תחנות אוטובוס למערכות אקולוגיות 

הירידה באוכלוסיות הדבורים בעולם, הביאה את מחוז אוטרכט שבהולנד לנקוט בצעדים מהותיים כדי לספק לדבורים מערכות אקולוגיות חדשות וזאת על ידי הפיכת תחנות אוטובוס למרכזים ירוקים, במטרה לגרום לאיזון בסביבה עירונית.


אוטרכט – היא העיר הרביעית בגודלה בהולנד והיא כיסתה עד היום 316 תחנות האוטובוס בגגות ירוקים כולל, תאורת LED וספסלי במבוק. הגגות הירוקים תומכים במגוון הביולוגי של העיר על ידי יצירת מקלט חדש לסוגים שונים של דבורים, הם אוגרים מי גשם ולוכדים אבק דק. הם מורכבים בעיקר מצמחייה שדורשת תחזוקה מועטה אך הם ימשכו אליהם דבורי דבש.

green-bus-stop independent.co.uk
תחנות אוטובוס הירוקות הוא רק צעד אחד מתוך מגוון פעילויות שבהם נוקטת העיר בכדי להילחם בשינויי אקלים. בנוסף הם התחייבו להכניס 55 אוטובוסים חשמליים לצי שלהם בסוף 2019. המחוז גם השקיע רבות בתיקון שבילי אופניים ויבצע ניסוי חדשני ב 2020. לוחות סולאריים המותקנים לאורך שבילי אופניים בתוך המחוז ישמשו לקטיף אנרגיה, במטרה לבדוק אם התוצאות ראויות להרחבת התוכנית.
מה שקורה באוטרכט צריך להוות דוגמא חיובית למרכזים עירוניים אחרים, לעורר אותם לחשוב כיצד הם יכולים לחדש בסביבה הבנויה. באוטרכט מקווים שגם אזרחים פרטיים יהיו מעורבים בביצוע שינויים. לשם כך הם מספקים מימון למי שרוצה להפוך את גגותיהם לגגות ירוקים .
כתבה - ג'סיקה סטיוארט ב- 16 ביולי 2019 מקור הכתבה

להמשך קריאה על תחנות האוטובוס החדישות בארצנו