משחררים את ההצללה מחבלי הבירוקרטיה

תיקון לתקנות התכנון והבנייה - גוף ציבורי לא יצטרך לקבל זכויות בנייה עבור הקמת הצללות במרחב הציבורי

שר האוצר, משה כחלון, חתם על תיקון תקנות התכנון והבניה שיבטל את הצורך בזכויות בנייה עבור הקמת הצללות במרחב בציבורי. במנהל התכנון, ברשות דלית זילבר, מציינים כי: "המהלך נועד לעודד הקמת הצללות במרחבים הציבוריים ובכך להפוך אותם לנעימים יותר עבור התושבים".


עוד אומרים במנהל כי: "עד היום, הקמת הצללות במרחב הציבורי נדרשו בזכויות בנייה והדבר היווה חסם מהותי, לאור הצורך לאשר תוכנית הקובעת זכויות בניה טרם הליך הרישוי.

עם תיקון התקנות, רשות מקומית או גורם ממשלתי אחר, יוכל לקדם הקמת הצללה במרחב הציבורי כמו בגני שעשועים, שבילי הליכה ואופניים, כיכרות, שדרות, מגרשי ספורט ועוד.

מנהל התכנון רואה בהקמת הצללות מלאכותיות פתרון אחד, ובימים אלו מקודמות הנחיות להגדלת היקף נטיעות עצי צל בתהליכי התכנון, כך שיהיה ניתן לשלב בין כמה פתרונות הצללה בהתאם לצורך והישימות המקומית".

התקנות החדשות חלות על אמצעי ההצללה המוקם על ידי המדינה או גוף הפועל מטעמה, אשר ממוקם במרחב הציבורי הפתוח או בשטח שנועד למבני ציבור, נסמך רק על עמודים או על קירות של מבנה ציבור אחר וכן, אמצעי ההצללה מוקם במקום רחצה מוכרז, טיילת, פארק או גן ציבורי, במרחק שלא יפחת מחמישה עשר מטרים מקו החוף.

כרמלה קופר 12.02.2020
תמונה: דלית זילבר // צילום: ניב קנטור

להמשך קריאה על הצללה בגני השעשועים ברשויות