עיריית חולון ממשיכה להשקיע בשטחים הירוקים בעיר - העירייה תשלם 33.4 מיליון שקל לבניית פארק בשכונת מגורים

לאחר הליך של חודשיים, שבו ניהלה החברה הכלכלית לפיתוח חולון מכרז לבחירת קבלן לבנית הפארק הייחודי במתחם מגדלים בשדרה, נבחרה חברת 'טל עוז עבודות הנדסיות בע"מ' לבצע את העבודות. למכרז ניגשו 4 קבלני פיתוח והצעות הקבלנים נבחנו בפרמטרים של איכות ומחיר.
הצעת החברה בגובה 33,400,591 שקל גברה על הצעותיהן של שלוש חברות נוספות שניגשו למכרז: גני בר עפר פיתוח נוף, שטאנג בנייה והנדסה, וחברת אחים רחמה. ממוצע ההצעות במכרז עמד על 34.8 מיליון שקל.


בעירייה מדווחים כי ל'טל עוז' ניסיון רב בבניית פארקים בעלי אופי ייחודי, הכוללים בין השאר - פיסול, מזרקות, בריכות אקולוגיות ובריכות נוי, מערכות טכנולוגיות מתקדמות (מסכים, אביזרי הגברה ותאורה), עיצוב חוץ בדמות פרגולות והצללות בסגנונות שונים, ריהוטי גן ועוד.
מדובר בפארק בשטח 30 דונם שייבנה לאורך 500 מטר. הוא ממוקם בין הרחובות גולדה מאיר להסתדרות, ונמצא בסמוך למדיטק, למוזיאון העיצוב ולמוזיאון הילדים. לפי הודעת החברה הכלכלית הפארק יכלול מזרקות, פינות משחקים, פינות ישיבה וכן לאורכו תבנה פרגולה שתאפשר מעבר מוצל לאורכו.


הפארק עוצב על ידי האדריכל הצרפתי ז'אן פול ויגיה (Jean-Paul Viguier), האחראי בין היתר לפארק סיטרואן (Parc André-Citroën) בפריז, ולביתן הצרפתי בתערוכת אקספו בסביליה ב-1992. לצידו פועל גם אדריכל הנוף המקומי ברוס לוין שעיצב את גן לונדון בתל-אביב, ואת פיתוח הנוף במלון יערות הכרמל. תוכנית המתאר לשכונת "מגדלים בשדרה", תוכננה על ידי משרד האדריכלים מן-שנער.
הפארק, שייבנה על פי המפרטים הטכניים המיוחדים והתכניות שהוכנו על ידי אדריכל הנוף הצרפתי ז'אן פול ויגיה ולצדו אדריכל הנוף הישראלי, ברוס לוין, יתאפיין בפינות חמד מעוצבות ואלמנטים ייחודיים, שיבואו לידי ביטוי במזרקות, בפינות משחקים, באזורים המדמים את דיונת החולות של חולון, בשבילים, בהגבהות, באזורי הישיבה ועוד.
לאורך הפארק תשתרע פרגולה, שמעבר למעבר המוצל שתאפשר, תיתן גם אפקט של ראי, שיהווה מקור עניין והנאה למשתמשי הפארק.
המתחם, המשתרע על פני שטח של כ-30 דונם ולאורך של כ-500 מ', נמצא בין רח' גולדה מאיר לבין הסתדרות, ומכוון לפתחה של כיכר העיר העתידית.

להמשך קריאה אודות שיפוץ הפארק ברחובות ההולנדית