שדרוג פארק "רחובות ההולנדית" יצא לדרך

שכונת המגורים היוקרתית "רחובות ההולנדית" כוללת כ-2,200 יח"ד, והיא בנויה ומאוכלסת.
השכונה נבנתה על קרקע חקלאית שהיתה בבעלות מושב גאליה שהחזיק בקרקע בהיקף של כ-300 דונם בתחומה של העיר רחובות. בשנת 1992 נרקם החזון להמיר את ייעודה של הקרקע מחקלאות לבנייה למגורים. בשנת 1996, לאחר כחמש שנות תכנון, אושרה התכנית, ובשנת 2000 החלו עבודות הפיתוח. בנייתה של השכונה היוקרתית אף הביאה להעלאת קרנן של השכונות הסמוכות לה, כדוגמת שכונת כפר גבירול.

שיפוץ פארק רחובות ההולנדית. צילום מתוך אתר wikiwand

בתחילת חודש אוגוסט השנה בעקבות פגישה שהתקיימה בעירייה בין נציגי השכונה לנציגי העירייה סוכם כי העירייה תתחיל באופן מידי את העבודה בפארק, על מנת לשדרג את הסביבה ולתקן את הדרוש תיקון – החלפת כל הפחים, ספסלים מונגשים לבעלי מוגבלויות, הוצאת ריהוט רחוב ישן ועוד. כמו כן, המזרקה שהפכה למטרד לדברי התושבים, תוסב לגינה עשירה ומגוונת. מתקני המשחק יעברו בדיקה מחודשת, ישופצו ויתוקנו בכל המקומות הדורשים תיקון ותיערך להם שטיפה מיוחדת. במתחם העליון פורקו השולחנות מבטון והשטח ירוצף מחדש ויותקנו בו כפיילוט ראשון בעיר משחקי רצפה במתכונת "משחקים של פעם" (קלאס, ים יבשה, סולמות ונחשים ועוד).

צילום דר אבישי טייכר, מתוך אתר פיקיויקי
ביחס לתחנת המעבר עודכנו התושבים כי העירייה פועלת בימים אלו לשדרוגה, כולל קירוי וצמצום מפגעי הריח מהמקום, וזאת לצד חיפוש חלופה אחרת ברחבי העיר שתביא להעתקת פעילות תחנת המעבר ממיקומה הנוכחי.
כמו כן, הוחלט על תגבור צוותי הניקיון והטיאוט בשכונה החל מחודש ספטמבר, בהוספת עובדי ניקיון נוספים ושני מועדים נוספים בכל שבוע של רכבי טיטוא, ופעולות גינון נקודתיות לטיפול בערוגות לא מפותחות.

מקור הכתבה, מאת: אלעד חיימוביץ', פורסם בתאריך: 12.8.19 15:52

להמשך קריאה אודות גרפיטי במרחב העירוני