חדש - פרס בינלאומי לתחום אדריכלות נוף מטעם "קרן תרבות הנוף"

קרן תרבות הנוף (TCLF) משיקה את פרס העיצוב הבינלאומי שהוא מלגה שתחולק לאחת לשנתיים בגובה 100,000$.  הזכאים להגיש מועמדות למילגה הם : אדריכלי נוף, אמנים ואדריכלים, וגם מתכננים ומעצבים עירוניים, שמעודדים להגיש מועמדות לפרס, שיוכרז בשנת 2021.


"אדריכלות הנוף היא אחת מצורות האמנות המורכבות ביותר, והכי פחות מובן", אמר בהצהרה מייסד, נשיא ומנכ"ל TCLF, צ'ארלס א. בירנבאום.
בשונה מפרסי אדריכלות בינלאומיים אחרים, אין תוכניות רבות המכבדות את עבודתם של אדריכלי נוף גדולים. כפי שציין בירנבאום לעיל, תכנון פארק או רחבה מלאת עצים באזור עירוני מרכזי הוא מחויבות גדולה הכרוכה בידע עמוק במערכות מורכבות רבות, מעשה ידי אדם וטבעיות כאחד. רבים מהפארקים המוצלחים ביותר בארצות הברית הושלמו רק לאחר תהליך מעורבות קהילתי נרחב ומחקר רציני על האזור שמסביב.

במטרה להפוך את הפרס לרלוונטי כמו פרס פריצקר או פרס נשר, קרן TCLF שמה לה למטרה להשתמש בפרס כדי להעלות את המודעות לתחום אדריכלות נוף ולקדם את שיתוף הפעולה בניהם לבין קהילת האומנות והעיצוב."
בנוסף לחלוקת הפרס החדש והיוקרתי, TCLF רוצה גם לעורר דיון ביקורתי בנושא אדריכלות נוף, כך שהציבור יוכל להבין טוב יותר את תפקידם של אדריכלי הנוף בעיצוב.

מספר אדריכלי נוף בעלי שם יעצו בתהליך יצירת הפרס ביניהם קייט אורף, מייסדת SCAPE אדריכלות נוף DPC, אדריאן גוזה, שותפה המייסדת ומנהלת העיצוב של ווסט 8, וכן גארי הילדרברנד מריד הילדרנד, ולורי אולין של OLIN.
ההגשות ייבדקו על ידי קבוצה של מעצבים, אנשי חינוך, מבקרים והיסטוריונים, אם כי טרם נבחרו. חמישה מחברי הוועדה המייעצת לפרסים ייבחרו בכל מחזור כדי לקבוע את הזוכה בעוד אוצר עצמאי יפקח על התוכנית.

מקור הכתבה: באתר של TCLF

להמשך קריאה על הערים הזוכות במימון תכנון להתחדשות עירונית